FOCKED28

Nápoj FOCKED28 sme vyvíjali rok pod prísnym dohľadom MUDr. Kataríny Rašlovej. Každá jedna prísada bola starostlivo vybraná tak, aby výsledný nápoj mal požadovaný efekt. Samotnú receptúru sme obohatili o prísadu nazývanú Aquamin, čo je multiminerálny zdroj magnézia, vápniku a ďalších stopových prvkov. V súčasnej dobe je byť matkou, manželkou, ženou vo vysoko postavenej funkcii alebo podnikateľkou čoraz náročnejšie. Na ženy sú kladené vysoké nároky vyplývajúce zo zrýchlenej doby plnej stresu a zhonu, ktorý je súčasťou prirodzeného vývoja spoločnosti a prostredia, v ktorom žijeme. Tieto nároky sa neznižujú ani počas obdobia cyklu, kedy žena potrebuje čas na oddych, porozumenie a ohľaduplnosť svojho okolia. Práve pre tieto dôvody sme sa rozhodli prísť na trh s unikátnym produktom s prírodnou receptúrou bylinných prísad, ktoré aktívne pomáhajú ženám v období menštruačného cyklu.

PRÍSADY FOCKED28

Alchemilka obyčajná

Zázračný liek pre ženy. Zaujímavé je, že nerastie na znečistených miestach.

1. Alchemilka a menštruácia: Je doslova záchranou pri silnej menštruácii a nadmernom krvácaní. Pomôže však aj pri bolestiach, keďže pôsobí proti kŕčom. 2. Alchemilka pred počatím: U žien zvyšuje sexuálnu aktivitu a podporuje plodnosť. Pomáha tiež pri poruchách menštruačného cyklu, prispieva k jeho úprave, používa sa pri zhoršenej funkcii vaječníkov. Zvyšuje tak šance na počatie. Účinná je aj pri zápalových ochoreniach vagíny, zápalových ochoreniach v podbrušku (napríklad zápal vaječníkov a rôznych výtokoch ). 3. Alchemilka počas tehotenstva: Podporuje svalstvo maternice a pozitívne pôsobí na psychiku. Avšak pozor. V tehotenstve to s ňou nepreháňajte, aby nespôsobila predčasné sťahy maternice. O užívaní alchemilky počas tehotenstva sa určite poraďte so svojim lekárom. 4. Alchemilka po pôrode: Obklady s použitím alchemilky slúžia na liečbu vonkajších poranení po pôrode. Takisto pomáha pri ochabnutom podbruší po pôrode. Sedacie kúpele zase slúžia na úpravu hemoroidov, ktoré sú v popôrodnom období častým problémom mnohých žien. Môže pomôcť aj pri podpore laktácie. 5. Alchemilka pri menopauze: Trápia vás nevoľnosti v menopauze? Doprajte si každý deň alchemilkový čaj. Stabilizuje tiež ďalšie prejavy menopauzy, ako napríklad nadmerné krvácanie v tomto období. Pomôže aj pri psychickej nerovnováhe v čase menopauzy.

Natržník husí

Táto bylina s hodvábnymi listami a krásnymi žltými kvetmi má široké liečivé účinky. Obsahuje katechínové triesloviny, agrimonín, horčiny, vitamín C, cholín, organické kyseliny – elagovú a galovú, chinovú, p – kumarovú, sinapovú, lítium, flavonoidy a glykozidovú zlúčeninu s protikŕčovým účinkom. Natržník sa používa pri nepravidelnej a silnej menštruácii, pôsobí teda spazmolyticky tj proti kŕčom, zmierňuje krvácanie. Účinné fytolátky znižujú hladinu tukových častíc v krvi a chránia organizmus pred otravou.

Rimbaba obyčajná

V prvom rade tlmí bolesť. Užíva sa proti bolesti hlavy, migréne, menštruačným bolestiam, uvoľňuje kŕče svalového i nervového pôvodu. Svojim aktívnym pôsobením zlepšuje metabolizmus. Je nápomocná pri liečbe zápalu hrubého čreva. Po pôrode sa využíva k vypudeniu placenty.

Pamajorán obyčajný

Je účinným prírodným nástrojom na bolesti hlavy, menštruačné bolesti, má spozmolytické účinky. Využíva sa pri ťažkostiach s vynechaním menštruácie alebo pri klimaktériu. Pomáha aj pri tráviacich problémoch a uvoľňuje kŕče, či už žalúdočné alebo črevné.

Aquamin

Sa získava zo vzácnych červených kalcifikovaných morských rias Lithothamnion ktoré rastú v chladných vodách Atlantického oceánu na severozápadnom pobreží Islandu. Aquamin nie je len bohatým zdrojom vápnika a magnézia, ale aj ďalších 74 stopových minerálov: fosfor, síra, železo, sodík, fluorid, bór, zinok, jód… Vďaka vyváženému obsahu stopových prvkov je Aquamin vhodný pre ženy, športovcov, starších ľudí, ale aj ako doplnok pre osoby s nedostatkom vápnika a ďalších stopových prvkov.Unikátne biochemické vlastnosti majú preukázaný vplyv na kosti, kĺby, zuby a zdravie tráviaceho systému. Klinické štúdie dokazujú preukázateľné tlmenie produkcie paratyroidného hormónu, ktorý zvyšuje hladinu vápnika v krvi jeho uvoľňovaním z kostného tkaniva. Zároveň vykazuje protizápalové účinky, pôsobí ako prevencia voči osteoartritíde a zlepšuje tvorbu kostného tkaniva.