Prísady drinku

Vďaka unikátnemu zloženiu drinku FOCKED dostanete Váš stresový hormón kortizol pod kontrolu a zároveň Vaše kognitívne funkcie pozdvihne na lepšiu úroveň. Veľmi dôležité sú pre nás blahodarné účinky prísad ako sú damiana, schizandra, mate a guarana, ktoré sa dlhé stáročia využívajú v medicíne pri liečebných procesoch. Viac o týchto účinkoch nájdete na našom webe.

V unikátnej receptúre sme vynechali aspartam a taurin. Veríme, že našim prístupom a plánmi do budúcnosti prispejeme k lepšiemu svetu a obohatíme zdravými produktmi súčasný trh. 

DAMIANA

Táto zázračná prísada má v súčasnosti široké využitie v medicíne. Jej blahodarné účinky medicína obecne začala využívať pri problémoch s impotenciou, neplodnosťou, alebo nízkej hladine testosterónu. Obecne podporuje reguláciu pohlavných hormónov. Pre ženy je vhodná v období menopauzy. Rovnako pomáha zmierňovať menštruačné kŕče. Týmto sa jej využitie ani zďaleka nekončí, výborné výsledky boli zaznamenané pri liečbe závislosti na nikotíne. Starí Mayovia túto rastlinu nazývali aj ,,mik kok“, čo v doslovnom preklade znamená metla na kašeľ. Damiana sa úspešne používa pri zápche, alebo tráviacich problémoch. Pri problémoch s nadváhou našla svoje využitie rovnako. V rôznych formách sa používa pri bolestiach hlavy a v súčasnosti sa hovorí o jej využití pri liečení Parkinsonovej chorobe. Blahodarné účinky na naše telo sú len jednou časťou využitia Damiany. Rastlina podporuje zdravie našej psychiky a navodzuje duševnú pohodu. Tým podporuje dobrú náladu jedinca vďaka čomu pomáha v boji s každodenným stresom a pocitom depresie. Zároveň však pôsobí kladne na naše kognitívne a mentálne funkcie.

SCHIZANDRA

Pôvod tejto rastliny je z Číny, Japonska a Južného Sachalinu v Rusku. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody výnimočné a veľmi cenené pre ich koncentráciu obsahu zdraviu prospešných látok. Využívajú sa v medicíne už tisíce rokov. Vďaka svojej všestrannosti sa využíva celá rastlina aj s koreňmi. Pomáha prehlbovať dýchanie a zároveň priaznivo ovplyvňuje funkcie našej pečene. Používa sa pri bolestiach svalstva a ramenných kĺbov, krčnej chrbtice, čím svoje široké využitie našla aj v športovej medicíne. Urýchľuje regeneráciu organizmu po ťažkých úrazoch, operáciách a infekčných chorobách. Pomáha stimulovať krvný obeh, zlepšuje videnie. V medicíne sa využíva pri liečbe žalúdka a čriev. Odstraňuje spodinové látky z tela, čím ho de facto prečisťuje. Svoje využitie našla aj pri redukcii nadváhy. Zároveň pomáha pri eliminácií karenčných syndrómov, alkoholizmu, tabakizmu. Pomáha pri únave, strese, ale zároveň zvyšuje výkonnosť organizmu.

GUARANA

Inak nazývaná Paulínia nápojová je lianovitá rastlina pochádzajúca z Amazónie. Amazonské kmene domorodcov túto rastlinu považujú za posvätnú. Hovoria, že je v nej ukrytá veľká sila, ktorú vedia využiť v boji. V jazyku domorodých indiánov znamená Guarana „veľký strom lesa“. Jej netradičný vzhľad môže za nespočetné mýty a báje, ktoré si juhoamerickí indiáni predávajú z generácie na generáciu. Jej hlavný účinok je povzbudenie organizmu a vďaka postupnému uvoľňovaniu dodávanie plynulej energie. Neoddeliteľnou súčasťou je podpora psychickej a fyzickej vitality. Podporuje správnu funkciu imunitného systému. Prispieva k lepšej nálade. Vďaka svojim stimulačným a regeneračným účinkom a povzbudenia nervového systému patrí táto rastlina medzi vyhľadávané výživové doplnky, najmä u športovcov. Keďže zvyšuje koncentráciu, vytrvalosť a zlepšuje náladu je vyhľadávaná u študentov v skúšobnom období. Prispieva k normálnej činnosti tráviaceho traktu, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa využíva v energetických nápojoch. Jej pravidelné užívanie znižuje chuť do jedla. Rovnako pomáha pri žalúdočných problémoch. Pomáha znižovať krvný tlak.

MATE

Túto rastlinu poznáme aj pod názvom Cezmína Paraguajska. Cezmína má niekoľko zásadných pozitívnych účinkov na naše telo a myseľ. Jedným z najzásadnejších je účinok afrodiziakálny. Je to doslova životabudič. Vďaka svojim stimulačným látkam zaženie efektívne únavu a zároveň mierni psychické vyčerpanie. Pomáha sa vysporiadať so stresom a tlačí dopredu výrazným spôsobom naše kognitívne funkcie. Nielenže pomáha pri erekcii, ale má na ňu priamy pozitívny vplyv, keďže obsahuje kombináciu teofylín + teobromín, ktoré dokážu potlačiť proces nazývaný fosfodiesteráza. Tento proces má na svedomí ochabnutie penisu po ejakulácií. Jeho potlačením sa tak samotná erekcia vylepšuje a trvá dlhšie. Cezmína má výrazne stimulačné a povzbudzujúce účinky bez väčšiny negatívnych účinkov ako je to napr. pri pití kávy. Tu hovoríme, že nie je kofeín ako kofeín. Zaháňa pocit hladu. Toto je stáročia overený fakt, vďaka ktorému prežili v tých najhorších časoch kmene Južnej Ameriky. Cezmína sa odporúča ako doplnok stravy k odtučňovacím kúram.